loader

Podróże Katar

Katar, jedno z najbogatszych państw świata, kusi turystów swoim luksusem, wyjątkową, futurystyczną architekturą pełną metalu i szkła, wieżowcami, przepychem i nowoczesnością. Kraj, który całkiem niedawno był jeszcze angielskim protektoratem, dziś jako niepodległe państwo, szeroko otwiera swoje wrota przed turystami z całego świata. Znajdziecie tu piękne plaże, zabytki, najnowocześniejsze galerie i centra handlowe, obiekty sportowe i całą gamę obiektów hotelarskich. Hoteli od ekonomicznej średniej klasy, po te najbardziej wyszukane i luksusowe.
Stolica kraju Doha jest jednocześnie nowoczesnym portem przesiadkowym dla połączeń lotniczych po całym świecie. Miejcowe linie lotnicze Qatar Airways są, według wielu rankingów, najlepszymi liniami lotniczymi na świecie. Nowoczesna flota samolotów, bardzo wysoki standard usług na pokładzie, smaczne jedzenie z nieogranioczonym dostępem do napoi, szeroki wachlarz rozrywki pokładowej oraz dogodne czasy przesiadek, powodują że linie Qatar Airways są chętnie i często wybierane przez naszych Klientów.

 

Katar - regiony / miejscowości

Katar - warto wiedzieć

Mieszkańcy: ok. 2 042 450
Powierzchnia: 11568 km²
Stolica: Doha
Język: arabski, angielski
Strefa czasowa: +1 godzina
Waluta: Rial katarski (QAR), 1 QAR = 1,08 PLN

Katar - najlepszy termin podróży / klimat

Powierzchnia kraju jest zdecydowanie nizinna i pustynna. Panuje tu klimat zwrotnikowy, bardzo suchy. Średnia temperatura w miesiącach zimowych (styczeń) waha się na poziomie 17-20°C, by w sierpniu pomiedzy 38 a 40°C. Średnia roczna ilośc opadów to 80 mm. Bywa że pojawiają sie w miesiącach grudzień - luty, pojawiają się ulewne deszcze.

Katar - przepisy wjazdowe

Obywatele polscy nie podlegają w Katarze obowiązkowi wizowemu pobytów nieprzekraczających łącznie 90 dni w okresie 180 dni liczonych od daty wjazdu na terytorium Kataru. Obywatele RP uprawnieni są do wielokrotnego przekraczania katarskiej granicy. Jednocześnie władze katarskie wymagają, by okres ważności paszportu osoby przekraczającej granice emiratu wynosił co najmniej 6 miesięcy.

Katarskie służby imigracyjne nie zezwalają na wjazd posiadaczom polskich paszportów tymczasowych.

UWAGA! 5 czerwca 2017 r. Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn i Egipt wprowadziły blokadę Kataru. W związku z zamknięciem katarsko-saudyjskiej granicy oraz przestrzeni powietrznej wskazanych państw dla katarskich linii lotniczych należy liczyć się z utrudnieniami w podróżowaniu do i z Kataru. Loty do i z Kataru wstrzymały linie Etihad, Emirates, Air Arabia, Flydubai, Gulf Air i Saudia, natomiast Qatar Airways zawiesiły do odwołania wykonywanie połączeń do Arabii Saudyjskiej, ZEA, Bahrajnu i Egiptu. Pozostałe loty są realizowane, aczkolwiek należy liczyć się z możliwością wystąpienia niewielkich opóźnień.

Przedstawicielstwo dyplomatyczne

Ambasada Kataru

ul. Książęca 15; 00-498 Warszawa
Tel : +48226228888
Fax:+48226225566
E-mail: warsaw@mofa.gov.qa