loader

Bezpieczeństwo

 

Bezpieczeństwo

Państwa bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Każda podróż wymaga starannego przygotowania. Prosimy zatem do zapoznanie się z aktualnymi informacjami MSZ odnośnie oceny, porad i zaleceń dotyczących bezpieczeństwa. Można je znaleźć na stronie internetowej: www.msz.gov.pl.

Paszport i wizy

Przed wyjazdem należy zwrócić uwagę na ważność swojego paszportu oraz wymagania wizowe do odwiedzanych krajów. W katalogu tourasia znajdą Państwo takie informacje dotyczące obywateli Polski. Obywateli innych państw mogą dotyczyć odmienne wymagania, prosimy zwrócić się do lokalnych placówek dyplomatycznych o niezbędne informacje lub poprosić o pomoc nasze biura. Warto zwrócić uwagę, że wymagania wizowe mogą zmieniać się w krótkim czasie. Tourasia nie ponosi odpowiedzialności za odmowę wpuszczenia do kraju docelowego ze względu na brak niezbędnych dokumentów.

Kradzieże i przestępstwa

Niestety, takie wypadki zdarzają się na całym świecie także w Azji. Nie zostawiaj zatem swoich bagaży i toreb bez nadzoru. Pieniądze i kosztowności najlepiej zdeponować od razu po przyjeździe w hotelowym sejfie. W wypadku jakiejkolwiek kradzieży lub rabunku należy natychmiast zgłosić ten fakt na policję (np. za pośrednictwem agencji lub w hotelu). Podróżujących do Azji ostrzega się także przed naciągaczami, którzy w ruchliwych miejscach (lotniska, hotele, plaże) oferuje swoje usługi takie jak mediacja przy wynajmie taksówek, pomoc w zakupach czy organizacji wycieczek itp. Sporadycznie zdarzają się przypadki, gdy takie osoby podają się za pracowników różnych biur podróży. Prosimy o kontakt wyłącznie z dedykowanym personelem tourasia.

Narkotyki

Posiadanie lub sprzedaż wszelkiego rodzaju narkotyków, nawet w najmniejszych ilościach, jest skazywane w Azji na maksymalne kary, w niektórych krajach jest to nawet kara śmierci! Zazwyczaj nie ma rozróżnienia między produktami z konopi indyjskich i twardymi narkotykami.

 

Zadzwoń: 22 103 00 80

Poniedziałek – piątek:
9:00 – 18:00

Lub napisz: