loader

Phuket Podróże - Tajlandia

Phuket - To wręcz ikona wakacji w Tajlandii. To największa wyspa Tajlandii, a jej powierzchnia przekracza 500 km², jest zwana również „Perłą Morza Andamańskiego". Zachód wyspy ma do zaoferowania krystalicznie czystą wodę, długie zatoki i piaszczyste plaże. Z Phuket warto wybrać się na wycieczkę łodzią na niedaleko położone wyspy lub do dżungli i farmy słoni w Parku Narodowym Khao Sok. Nie można oczywiście zapomnieć o ogromnej ofercie lokalnych restauracji, centrów handlowych i wielu innych oferowanych rozrywek.

Najważniejsze plaże na Phuket (z północy na południe)
Mai Khao - Długa piaszczysta plaża z żółtym piaskiem, dość stromo opadająca ku morzu, zaprasza na długie spacery. Kilka lokalnych restauracji.
Nai Yang - Bardzo piękna, długa zatoka z oferującymi wytchnienie w cieniu drzewami. Tylko małe lokalne restauracje ożywiają tę spokojną plażę.
Naithon - Piękna piaszczysta plaża z drobnym piaskiem i kilkoma lokalnymi restauracjami z dala od zgiełku.
Zatoka Bang Tao - Najbardziej ekskluzywna plaża z hotelami najwyższej kategorii, połączonymi ze sobą srogą wodną. Długa zatoka ze swoim drobnym piaskiem jest bardzo popularna i nadaje się również dla rodzin z dziećmi. Liczne stragany i kilka miejscowych restauracji.
Zatoka Pansea - 300 m długości z jasną piaszczystą plażą, która dostępna jest tylko z hoteli Amanpuri i The Surin. Idealna na romantyczny urlop i dla osób szukających spokoju.
Surin - Bardzo piękna, szeroka piaszczysta plaża.
Patong - Najbardziej znana i najbardziej ruchliwa plaża na Phuket. Zaraz za promenadą znajdują się niezliczone restauracje, bary i dyskoteki, które nie pozwolą się nudzić. Atrakcyjność miejscowych możliwości zrobienia zakupów i rozrywek przyciąga odwiedzających z całej wyspy.
Karon - Bardzo lubiana, długa na 3 km plaża, jest oddzielona ulicą od graniczących z nią hoteli. Tutaj znajdują się liczne małe restauracje.
Kata Noi - Jedna z najpiękniejszych i najspokojniejszych plaż na Phuket, długa na 1 km i z drobnym piaskiem. W 20 minut pieszo można dotrzeć do miasteczka Karon. Głód zaspokoić można natomiast w lokalnych restauracjach w pobliżu plaży.

 
 

Zadzwoń: 22 103 00 80

Poniedziałek – piątek:
9:00 – 18:00

Lub napisz: