loader

Podróże Makau

Chiński Specjalny Region Administracyjny Makau był w posiadaniu Portugalczyków przez prawie 450 lat. Stare miasto i historyczne miasto Makau wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto znane również jako „brama handlowa" od momentu powrotu do Chin w 1999 roku rozwija się w niewiarygodnym tempie. Nazywane również „Las Vegas Wschodu" jest rajem hazardu i różnych rozrywek. Azjaci swój czas w Makau spędzają sprawdzająć swoje szczęście w jednym z wielu kasyn w mieście, natomiast Europejczycy główie zwiedzają miasto zafascynowani unikalną mieszanką portugalskiej i chińskiej kultury. Prawdziwie ekscytujące miejsce do odkrycia!

 

Makau - regiony / miejscowości

Makau - warto wiedzieć

Mieszkańcy: ok. 0,5 miliona
Powierzchnia: ok. 29 km²
Język: Kantoński, mandaryński, angielski, także portugalski. Angielski jest powszechnie używany.
Strefa czasowa: Zimą +7 godzin | latem +6 godzin
Waluta: Makau Pataca (MOP), 1 PLN = ok. 2 MOP

Makau - najlepszy termin podróży / klimat

Makau jest dostępne do zwiedzania przez cały rok. Ma przyjemny, subtropikalny klimat. Od czerwca do września trwa najgorętszy i najbardziej wilgotny okres w roku, podczas którego mogą także występować tajfuny. Zimą chłodno bywa nocami. Korzystanie z odkrytych basenów jest ograniczona od listopada do marca.

Makau - przepisy wjazdowe

Obywatele polscy:

Obywatele polscy mający ważne paszporty mogą wjeżdżać oraz przebywać na terytorium Makau do 90 dni bez wiz. Zwolnienie z obowiązku wizowego nie obejmuje osób przyjeżdżających z zamiarem podjęcia pracy oraz udających się do Makau na pobyt stały. Nie jest wymagany określony okres ważności paszportu, nie trzeba okazywać biletu powrotnego. Na granicy między Makau a Chinami kontynentalnymi cudzoziemców obowiązuje taka sama odprawa paszportowo-celna jak na międzypaństwowych przejściach granicznych. Przy przekraczaniu granicy z ChRL od obywateli polskich wymagana jest wiza chińska, którą można uzyskać w Biurze Komisarza MSZ ChRL (992, Avenida do Dr. Rodrigo Rodrigues). Osoby przybywające do Makau z ChRL i zamierzające tam powrócić powinny zaopatrzyć się w wizę chińską z prawem dwukrotnego przekroczenia granicy, w przeciwnym razie będą musiały ubiegać się o ponowną wizę w Biurze Komisarza MSZ ChRL. Przy wyjeździe obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 80 MOP.

Przedstawicielstwo dyplomatyczne:

Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej
ul. Bonifraterska 1, 00-203 Warszawa
Tel.: (22) 831 38 36
Fax: (22) 635 42 11
www.chinaembassy.org.pl
www.pl.chineseembassy.org