loader

Podróże Korea Południowa

Korea Południowa jest fascynująca – zarówno ta stara, tradycyjna, jak i nowa, nowoczesna. Majestatyczne pałace, zabytkowe bramy i mury oraz mistyczne świątynie stoją w harmonii z wieżowcami oraz nowoczesnymi miastami, które narzucają nowe standardy nowoczesnych metropolii. Przeszłość i przyszłość mają tu jednakową wartość i w naturalny sposób budzą podobny szacunek. Sympatyczni, przyjaźni mieszkańcy, piękne krajobrazy i tętniące życiem, kolorowe miasta to są cechy współczesnej Korei.

 

Korea Południowa - regiony / miejscowości

Korea Południowa - warto wiedzieć

Mieszkańcy: ok. 50,4 milionów
Powierzchnia: 99 313 km²
Stolica: Seul
Język: Korański, język angielski nie jest powszechny poza dużymi miastami.
Strefa czasowa: Zimą +8 godzin | latem +7 godzin
Waluta: Południowokoreański Won (KRW), 1 PLN = ok. 285 KRW
Przewodnik i napiwki: Jeśli będą Państwo zadowoleni z pracy przewodnika lub kierowcy, warto zostawić im napiwek. Przy wyjazdach indywidualnych sugerowana wysokość napiwków wynosi około:
Przewodnik 8000 KRW osoba/dzień
Kierowca 6000 KRW osoba/dzień

Korea Południowa - oczami tourasia

Mówiąc otwarcie
Nawet bardziej doświadczeni podróżnicy są zaskoczeni jak bardzo Korea Południowa różni się od sąsiednich krajów. Dotyczy to wielu dziedzin, w tym kultury, tradycji, kuchni, mentalności i języka. Południowi Koreańczycy są bardzo pewni siebie, porywający i przyjaźni dla odwiedzających. Poza głównymi miastami, niewiele osób mówi po angielsku, mogą zatem występować trudności komunikacyjne.

Korea Południowa - najlepszy termin podróży / klimat

Korea Południowa cechuje się umiarkowanym klimatem, podobnym do europejskiego. Wiosna i jesień przychodzi z przyjemnymi temperaturami oraz pięknymi kolorami natury i jest idealnym sezonem do podróży po Korei Południowej. Zimą jest zimno i sucho, a więc to pora idealny dla fotografów. Lata są ciepłe i deszczowe. Koreę można zwiedzać przez cały rok.

Korea Południowa - przepisy wjazdowe

Obywatele polscy:

Polscy obywatele nie muszą mieć wiz przy wyjazdach do Republiki Korei na okres do 90 dni. Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport, wypełnioną kartę przekroczenia granicy oraz deklarację celną (formularze dostępne na pokładzie samolotu lub na lotnisku). Urzędnik imigracyjny może zapytać o cel podróży, prosić o wskazanie źródeł finansowania (jeżeli nie wynika to z przedstawionych dokumentów), czy o okazanie biletu powrotnego. Nie jest wymagane posiadanie określonej kwoty pieniędzy na dzień pobytu.
Od 1.01.2012 roku obowiązuje system biometrycznej identyfikacji, polegający na obowiązkowym pobieraniu odcisków palców oraz dokonaniu zdjęcia twarzy podczas przekraczania granicy. Z wymogu poddania się tej procedurze zwolnione są osoby poniżej 17 roku życia, urzędnicy zagranicznych rządów i organizacji międzynarodowych, wraz z towarzyszącymi im członkami rodzin oraz osoby zaproszone przez szefów koreańskiej administracji centralnej.

Przedstawicielstwo dyplomatyczne:

Ambasada Republiki Korei
ul. Szwoleżerów 6, 00-464 Warszawa
Tel.: (22) 559 29 00
Fax: (22) 559 29 05
koremb_waw@mofa.go.kr