loader

Siem Reap Podróże - Kambodża

Siem ReapNajładniejsze miasto prowincji położone jest tylko kilka kilometrów na południe od Angkor i dlatego jest to jedno z najlepszych miejsc wypadowych do zwiedzania tego najbardziej znanego khmerskiego kompleksu świątynnego. Świątynia Angkor obejmuje pozostałości budowli sakralnych, królewskich pałaców, oraz otaczające je osady. Miasto nad rzeką jest miejscem dla miłośników kultury i koneserów dobrych restauracji i barów, lokalnych targowisk, galerii sztuk i wydarzeń kulturalnych. Są to nieodzowne elementy pobytu w Siem Reap i dlatego zachęcamy aby korzystać z nich w czasie Państwa pobytu.
Najbardziej interesująca część Siem Reap położona jest wokół „Pub Street", w pobliżu Starego Targu. Dobrze jest zatrzymać się w Siem Reap na kilka dni, żeby doświadczyć wspaniałej atmosfery tego miejsca i dowiedzieć się nieco więcej o tysiącletniej historii Khmerów.

Dobrze wiedzieć
Kompleks świątynny Angkor to miejsce święte dlatego należy zwrócić uwagę na odpowiednie ubranie. Jedno z pomieszczeń Angkor Thom oraz wyższe piętra Centralnej Wieży można zwiedzać wyłącznie po zakryciu ramion i nóg. Sugerujemy dlatego zabranie ze sobą dłuższej bluzy lub kurtki.
W związku z przypadkami niszczenia terenu świątyni, m. in. statuy Buddy w Świątyni Bayon, zwiedzanie kompleksu Angkor możliwe jest tylko do godziny 17:30. Pobyt w świątyni podczas zachodu słońca nie jest aktualnie możliwy do zagwarantowania i dlatego został usunięty z programu wycieczek.