loader

Goa Podróże - Indie

Goa zasłynęła jako miejsce gdzie chętnie osiedlali się hippisi, autsajderzy i imigranci. Spędzali tu po kilka miesięcy by uciec od codziennej rutyny życia w wielkich miastach i zbyt szybko rozwijającego się świata. Jak na indyjskie warunki Goa jest małe, ale również dlatego, dla osób z ograniczonym czasem jest to miejsce łatwe w eksploracji. Na początku XVI wieku portugalscy żeglarze wykorzystywali naturalne zatoki i szerokie rzeki tego regionu jako porty bazowe. Do dziś wpływy kultury portugalskiej wciąż są widoczne w wielu miejscach i mieszają się z indyjskim życiem codziennym. Kościoły i dobrze zachowane domy w stylu śródziemnomorskim od razu rzucają się w oczy! Propozycje aktywności sportowych i rozrywkowych na Goa związane są z wodą i lądem. Miłośnicy sportów wodnych mogą spodziewać się tu idealnych warunków, urlopowicze, którzy szukają pamiątek i lokalnego rzemiosła, a przy okazji chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej, będą w swoim żywiole buszując po lokalnych pchlich targach i bazarach. Z pewnością znajdą tu wiele ciekawych i starych "skarbów". Również pod względem kulinarnym Goa zaspokoi zachcianki odwiedzających. Znajdziecie tu wiele lokalnych knajpek i restauracji z regionalnymi i międzynarodowymi przysmakami. Do specjalności należą dania kuchni portugalskiej, północnych i południowych Indii, chińskie, tajskie i dania kuchni międzynarodowej.

Główne plaże na północy:
Anjuna - mała wieś 18 km od Panaji, znana imprez z okazji pełni księżyca oraz pchlego targu, który odbyła się tutaj w każdą środę. Plaża kamienista.
Arpora - zawdzięcza swoją sławę głównie nocnemu bazarowi, który odbywa się tutaj w miesiącach ziomowych w każdą sobotę.
Baga - tworzy przedłużenie plaży Calangute. Jest to miejsce z największą ilością nocnych rozrywek z licznymi barami, gdzie regularnie występują zespoły na żywo. Posiada największy wybór restauracji, od prostych barów przekąskowych na plaży, przez pizzerie, aż do przyjemnych i zadbanych kawiarni. Miłośnicy sportów będą mogli uprawiać parasailing czy popływać na nartach wodnych. W godzinach popołudniowych często powstają idealne warunki do uprawiania surfingu.
Calangute - jest najbardziej popularną plażą na północy, 16 km od Panaji. Wczasowicze znajdą tu wiele możliwości wieczornych rozrywek. Miejscowe bary i lokale proponują szeroki wachlarz przystepnych cenonowo przekąsek i napojów.
Candolim - Ten fragment Goa jest mniej odwiedzany i spokojniejszy niż plaż Anjuna czy Calangute. Znajdziecie tu mnóstwo ofert sportów wodnych tj. parasailing czy narty wodne.
Sinquerim - była pierwszą zagospodarowaną turystycznie plażą na północy. Stąd rozpoczęła się ekspansja turystyki na kolejne plaże i to plaży Sinquerim Goa zawdziecza odniesiony sukces. W Sinquerim znajduje się najsłynniejszy portugalski fort na wybrzeżu - Fort Aguada.

Główne plaże na południu:
Bogmalo - nieco oddzielona plaża z kilkoma restauracjami i straganami handlowymi.
Colva - znajduje się 6 km na zachód od Margao. W sezonie na plaży znajdziecie wiele zbudowanych na palach restauracji serwujących owoce morza. Plaża Colva znana jest również jako najbardziej tętniąca nocnym i klubowym życiem plaża w południowym Goa, choć nie może się porównywać z legendarną Północą.
Benaulim - znajduje się 7 km od Margao na południe od plaży Colva. W pobliskiej wsi znajduje się kilka barów i restauracji z niedrogimi daniami z owoców morza.
Agonda - trzy kilometrowej długości plaża w pięknej zatoce z białym piaskiem, położona jest spokojne na południu i nieco odizolowane od reszty miejsc.
Na tej położonej około 37 km od miasta Margao, porośniętej palmami i drzewami Casuarina, plaży panuje przede wszystkim spokój.
Palolem - plaża położona w porośniętej palmami zatoce jest niewątpliwie jedną z najpiękniejszych plaż na Goa. Plaża zlokalizowana jest około 40 km na południe od Margao i jest cicha oraz nieco odosobniona.

 
 

Zadzwoń: 22 103 00 80

Poniedziałek – piątek:
9:00 – 18:00

Lub napisz: