loader

Andamany Podróże - Indie

Andamany - to archipelag rajskich wysp odkryty całkiem niedawno przez turystów. Ta dawna brytyjska kolonia karna, otoczona ponad 500 wyspami, rozwinęła się jako region miłośników przyrody i przygody. Z całej grupy wysp położonych na Morzu Andamańskim, w Zatoce Bengalskiej tylko 36 wysp jest zamieszkałych, a pośród zamieszkującej je rdzennej ludności nadal żywa jest tradycja polowań i zbieractwa. Zamknięte na turystykę wyspy są "balsamem dla duszy" osób tu wypoczywających. Porośnięte palmami plaże, wiecznie zielone lasy liściaste, gęsta tropikalna dżungla i mangrowe bagna cieszą oczy intensywnością barw, zapraszają do rozmarzenia się i pełnego relaksu wypoczynku. Miłośnicy nurkowania będą zachwyceni podwodnym światem i jego mieszkańcami. Wspaniałe ogrody koralowe, ławice mant, rekiny rafowe i gigantyczne żółwie zamieszkują ten morski ogród. Przy odrobinie szczęścia spotkacie na swojej podwodnej drodze manaty i rekiny wielorybie.

Port Blair - Główna wyspa archipelagu jest jednocześnie punktem wypadowym na wycieczki po całym archipelagu i wspaniale oddaje przeszłość. Ślady dawnych czasów prowadzą nas między innymi do „Cellular Jail", więzienia z czasów sprzed niepodległych Indii. W miejscu tym podczas spektaklu "światło i dzwięk" przedstawiana jest historia więzienia, czasów kolonialnych kraju i walki o wolność Indii. W muzeum antropologicznym zobaczycie wystawę historycznych eksponatów i narzędzi używanych przez rdzennych mieszkańców.
Ostatnio, pojawiło sie kilka bankomatów na Wyspie Havelock, niestety nie zawsze działają. Karty kredytowe są nadal przyjmowane tylko sporadycznie. Sugerujemy zachowanie lub zaopatrzenie się w gotówkę przed pobytem na Andamanach. Pełny portf może okazać się przydatny kiedy wybierzecie się na lokalny bazar w poszukiwaniu okazyjnych cen.
Ze względów logistycznych, w przypadku późnego przyjazdu lub wczesnego wyjazdu, niezbędny jest 1 nocleg w Port Blair. Sugerujemy jednak, aby ze względu na atrakcje Port Blair spędzić tu dwie lub trzy noce.

Wyspa Havelock - Wystarczą tylko około trzy godziny jazdy z Port Blair aby dostać się na rajską wyspę Havelock. Ogólnodostępne promy pływają dwa razy dziennie i przewożą Klientów na najbardziej popularną wyspę archipelagu. Znajdziecie na niej jedne z najbardziej dziewiczych plaż i wyjątkowe miejsca do nurkowania. Tu czas zdaje się stać w miejscu, a bieg codziennego życia całkowicie dopasowuje się do rytmu natury. Na sielankowym terenach wewnątrz wyspy znajdziecie plantacje orzechów kokosowych i warzyw, pola ryżowe i fermy kurczaków. Zapraszamy do odkrycia podwodnego świata podczas snorkelowania, lub na pokładzie łodzi odkrywać egzotyczne mangrowe bagna.

 
 

Zadzwoń: 22 103 00 80

Poniedziałek – piątek:
9:00 – 18:00

Lub napisz: