loader

Pekin kompaktowo - Chiny

Trasa: Polska - Pekin - Wielki Mur Chiński - Pekin - Pałac Letni - Pekin - Powrót do Polski

 

Pekin kompaktowo 6D4N

Pakiet świadczeń

  • Świadczenia wliczone w cenę:
  • - 4 x noclegi w hotelach klasy średniej ze śniadaniem
  • - częściowe wyżywienie (3 x śniadanie + 3 x obiad)
  • - anglojęzyczny lokalny przewodnik i wsparcie w Beijingu
  • - wszystkie transfery i przejazdy
  • - programy zwiedzania, w tym opłaty za wstęp
Świadczenia nie wliczone w cenę:
  • - przeloty do/z Chin
  • - wiza do Chin
  • - napiwki

Program wycieczki

6 Dni / 4 Noclegów od/do Pekin
S = śniadanie, O = obiad, K = kolacja

Dzień 1: Polska - Pekin (-)
Wylot z Polski do Chin, Pekinu.

Dzień 2: Pekin (O)
Przylot do Pekinu i po krótkich formalnościach wstępnych, nastąpi spotkanie z lokalnym przewodnikiem.
Następnie przespacerujemy się po ogromnym placu Tian Anmen, a później przez Bramę Południową wejdziemy do Zakazanego Miasta i przejdziemy aż do północnego wyjścia - Bramy Boskiej Odważności. W Zakazanym Mieście, na obszarze ponad 1 km 2, w Pałacu Cesarskim, rezydowali niegdyś władcy z dynastii Ming i Qing. Liczne sale, dziedzińce, pawilony i chodniki świadczą o dawnej świetności miasta.
Po południu odwiedzimy farmę pereł, na której zapoznamy się z procesem powstawania pereł hodowlanych. Biżuteria z pereł od dawna jest ulubioną ozdobą wszystkich kobiet w Chinach, szczególnie wykorzystywana w misternym hafcie na sukniach ślubnych i weselnych.
Później odwiedzimy Świątynię Nieba - największy kompleks świątynny w Chinach, a współcześnie również doskonały punkt orientacyjny. Cesarze dynastii Ming i Qing organizowali tutaj ceremonie, aby poprosić Niebo o obfite żniwa.
Po zwiedzaniu nastąpi przejazd do hotelu.

Dzień 3: Wielki Mur Chiński - Pekin (S,O)
Dzisiaj wybierzemy się na wycieczkę do Wielkiego Muru w Ju Yong Guan. Ta imponująca konstrukcja rozciąga się ponad 6 tys. km wzdłuż północnej granicy z Mongolią. Przed południem odbędziemy spacer po tej potężnej, miejscami dość stromej części muru.
Po obiedzie odwiedzimy grobowce dynastii Ming, które leżą przy trasie powrotnej do Beijingu. Program obejmuje spacer wspaniałą aleją i „Drogą Dusz”, przy której ustawione są ogromne, kamienne posągi zwierząt, mitycznych stworzeń oraz mandarynów, a także zwiedzanie jednego z grobowców i jego komnat.
Po powrocie do Beijingu skorzystamy z zaproszenia do tradycyjnej herbaciarni. Przeżyjemy bardzo interesującą „ceremonię herbaty”, zakończoną degustacją.
Na koniec obejrzymy z zewnętrz dwa niesamowite architektonicznie obiekty sportowe: stadion olimpijski „Ptasie Gniazdo” oraz pływalnię olimpijską „Kostka Wody” (możliwość robienia zdjęć).

Dzień 4: Pałac Letni - Pekin (S,O)
Rano odwiedzimy Pałac Letni - byłą, wakacyjną rezydencję cesarską, imponująco położoną nad jeziorem Kunming, wraz z kompleksem parkowym, który jest wyjątkowym arcydziełem chińskiego ogrodnictwa.
Po wizycie zaplanowaliśmy przerwę na relaks, połączony z masażem stóp w centrum CTM. Tradycyjna medycyna chińska jest jednym z najbardziej znanych stylów leczenia na świecie. W trakcie krótkiego wykładu lekarza medycyny chińskiej, zdobędziemy kilka ciekawych wskazówek jak dbać o nasze zdrowie.
Następnie odwiedzimy słynny targ Xiushuijie, na którym można kupić wszystko, co jest produkowane lub przetwarzane w Chinach. Zakupy tutaj, to coś więcej niż tania gratka!
Później przespacerujemy się jedną ze słynnych ulic handlowych - Wangfujing. W trakcie spaceru, w bocznych uliczkach można dostrzec typowy i autentyczny stary Beijing.

Dzień 5: Pekin (S,K)
Dzień wolny do własnej dyspozycji.

Dzień 6: Powrót do Polski (-)
Transfer na lotnisko i powrót do Europy.