loader

Pekin i Szanghaj kompaktowo - Chiny

Trasa: Przelot do Chin - Pekin - Wielki Mur Chiński - Pekin - Pałac Letni - Pekin - Szanghaj - Powrót do Polski

 

Pekin i Szanghaj kompaktowo

Pakiet świadczeń

 • Świadczenia wliczone w cenę:
 • -1 x przejazd na trasie Beijing -Szanghaj pociągiem dużych prędkości w 2. klasie
 • - 5 x noclegów w hotelach klasy średniej ze śniadaniem
 • - częściowe wyżywienie (5 x śniadanie + 5 x obiad/kolacja)
 • - anglojęzyczny lokalny przewodnik i wsparcie w Beijingu i Szanghaju
 • - wszystkie transfery i przejazdy
 • - programy zwiedzania, w tym opłaty za wstęp
 • Świadczenia nie wliczone w cenę:
 • - przeloty do/z Chin
 • - wiza do Chin
 • - napiwki

Program wycieczki

7 Dni / 5 Noclegów od Pekin do Szanghaj
S = śniadanie, O = obiad, K = kolacja

Dzień 1: Przelot do Chin (-)
Wylot z Polski do Chin, Pekinu.

Dzień 2: Pekin (O)
Przylot do Pekinu. Po krótkich formalnościach wstępnych, nastąpi spotkanie z lokalnym przewodnikiem.
Następnie przespacerujemy się po ogromnym placu Tian Anmen, a później przez Bramę Południową wejdziemy do Zakazanego Miasta i przejdziemy aż do północnego wyjścia - Bramy Boskiej Odważności. W Zakazanym Mieście, na obszarze ponad 1 km 2, w Pałacu Cesarskim, rezydowali niegdyś władcy z dynastii Ming i Qing. Liczne sale, dziedzińce, pawilony i chodniki świadczą o dawnej świetności miasta.
Po południu odwiedzimy farmę pereł, na której zapoznamy się z procesem powstawania pereł hodowlanych. Biżuteria z pereł od dawna jest ulubioną ozdobą wszystkich kobiet w Chinach, szczególnie wykorzystywana w misternym hafcie na sukniach ślubnych i weselnych.
Później odwiedzimy Świątynię Nieba - największy kompleks świątynny w Chinach, a współcześnie również doskonały punkt orientacyjny. Cesarze dynastii Ming i Qing organizowali tutaj ceremonie, aby poprosić Niebo o obfite żniwo.
Po zwiedzaniu nastąpi przejazd do hotelu.

Dzień 3: Wielki Mur Chiński - Pekin (S,O)
Dzisiaj wybierzemy się na wycieczkę do Wielkiego Muru w Ju Yong Guan. Ta imponująca konstrukcja rozciąga się ponad 6 tys. km wzdłuż północnej granicy z Mongolią. Przed południem odbędziemy spacer po tej potężnej, miejscami dość stromej części muru.
Po obiedzie odwiedzimy grobowce dynastii Ming, które leżą przy trasie powrotnej do Beijingu. Program obejmuje spacer wspaniałą aleją i „Drogą Dusz”, przy której ustawione są ogromne, kamienne posągi zwierząt, mitycznych stworzeń oraz mandarynów, a także zwiedzanie jednego z grobowców i jego komnat.
Po powrocie do Beijingu skorzystamy z zaproszenia do tradycyjnej herbaciarni. Przeżyjemy bardzo interesującą „ceremonię herbaty”, zakończoną degustacją.
Na koniec obejrzymy z zewnętrz dwa niesamowite architektonicznie obiekty sportowe: stadion olimpijski „Ptasie Gniazdo” oraz pływalnię olimpijską „Kostka Wody” (możliwość robienia zdjęć).

Dzień 4: Pałac Letni - Pekin (S,O)
Rano odwiedzimy Pałac Letni - byłą, wakacyjną rezydencję cesarską, imponująco położoną nad jeziorem Kunming, wraz z kompleksem parkowym, który jest wyjątkowym arcydziełem chińskiego ogrodnictwa.
Po wizycie zaplanowaliśmy przerwę na relaks, połączony z masażem stóp w centrum CTM. Tradycyjna medycyna chińska jest jednym z najbardziej znanych stylów leczenia na świecie. W trakcie krótkiego wykładu lekarza medycyny chińskiej, zdobędziemy kilka ciekawych wskazówek jak dbać o nasze zdrowie.
Następnie odwiedzimy słynny targ Xiushuijie, na którym można kupić wszystko, co jest produkowane lub przetwarzane w Chinach. Zakupy tutaj, to coś więcej niż tania gratka!
Później przespacerujemy się jedną ze słynnych ulic handlowych - Wangfujing. W trakcie spaceru, w bocznych uliczkach można dostrzec typowy i autentyczny stary Beijing.

Dzień 5: Pekin - Szanghaj (S,K)
Po śniadaniu przejedziemy na dworzec kolejowy, gdzie wsiądziemy do wagonu 2 kl. szybkiego pociągu do Szanghaju i wyruszymy w podróż.
Po południu przespacerujemy się wzdłuż słynnego nabrzeża Bundu, a następnie przejdziemy na ulicę Nanjing Lu - najsłynniejszą ulicę handlową w mieście.

Dzień 6: Szanghaj (S,O)
Dziś wybierzemy się na całodniową wycieczkę po Szanghaju.
Rano odwiedzimy Muzeum Narodowe w Szanghaju. Ponad 120 000 eksponatów wystawionych w muzeum umożliwia poznanie stylu ogrodów Yu, klasycznego stylu w ogrodnictwie, typowego dla dynastii Ming.
Podczas wycieczki wąskimi uliczkami, powstałej w czasach kolonialnych i współcześnie odrestaurowanej dzielnicy francuskiej na Starym Mieście, odkryjemy atmosferę i blask Szanghaju z lat 20-tych minionego stulecia.
Następnie odwiedzimy Świątynię Jadeitowego Buddy z cennymi, birmańskimi posągami Jadeitowego Buddy.
Na koniec wybierzemy się do słynnej manufaktury jedwabiu, gdzie dowiemy się jak powstają przędza, tkaniny oraz wyroby jedwabne.

Dzień 7: Powrót do Polski (-)
Transfer na lotnisko i powrót do Europy.