loader

Chiny w pigułce

Trasa: Warszawa - Pekin - Przylot do Pekinu - Pekin - Xian - Shanghai - Szanghaj - Tongli - Szanghaj - Warszawa

Nasza wycieczka to idealna trasa "na pierwszy raz". Podczas trwania objazdówki zobaczycie najważniejsze miejsca i atrakcje Chin.

 

Chiny w pigułce

Pakiet świadczeń

 • Przelot liniowy z/do Warszawy
 • Wycieczka objazdowa zgodnie z programem, początek w Pekinie, zakończenie w Szanghaju
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych
 • Przewodnik lokalny i polskojęzyczny pilot
 • Wszystkie bilety wstępu według programu
 • Posiłki jak opisano w programie (S=śniadanie, O=obiad, K=kolacja)
 • Obowiązkowe ubezpieczenie KL i NNW
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Świadczenia nie wliczone w cenę:
 • Wiza do Chin
 • Napiwki
 • Wydatki własne, zakupy, upominki itp.

Termin podróży

Na potwierdzenie

Program wycieczki

9 Dni / 7 Noclegów od/do Warszawa
S = śniadanie, O = obiad, K = kolacja

Dzień 1: Warszawa - Pekin (-)
Wylot z Warszawy do Pekinu z 1 przesiadką lub bez przesiadek

Dzień 2: Przylot do Pekinu (K)
Po krótkich formalnościach wjazdowych powitanie przez lokalnego przewodnika i rozpoczęcie wycieczki. Spacer po ulicy handlowej Wangfujing. Po kolacji transfer do hotelu.
Państwa hotel: Friendship Hotel ***
Państwa pokój: Standard


Dzień 3: Pekin (S,O,K)
Całodniowa wycieczka do Wielkiego Muru Chińskiego, w pobliżu Badaling. Ta imponująca budowla na granicy z Mongolią ma ponad 6000 km długości. Na ten dzień zaplanowana jest również wizyta w hodowli pereł słodkowodnych. Ozdoby z takich pereł należą do ulubionych przez płeć piękną w Chinach, zwłaszcza podczas zaślubin. W drodze powrotnej zwiedzanie Cesarskiego Pałacu Letniego i kompleksu parkowego.
Państwa hotel: Friendship Hotel ***
Państwa pokój: Standard


Dzień 4: Pekin - Xian (S,O)
Dzień rozpoczynamy od spaceru po Placu Tiananmen, największym placu świata. Stąd będziemy podziwiać Mauzoleum Mao, Wielką Halę Ludową, Muzeum Historyczne i Bramę Niebiańskiego Spokoju. Zwiedzanie „Zakazanego Miasta". Przed obiadem zobaczą Państwo ceremonię parzenia herbaty i będą mieli sposobność spróbowania różnych herbat. Po południu zwiedzanie Świątyni Nieba, największej i najpiękniejszej świątyni w Chinach i wizytówki Pekinu. Na zakończenie dnia transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem do Xian.
Państwa hotel: Days Inn City Center Xian ***
Państwa pokój: Standard


Dzień 5: Xian (S,O)
Około godziny 8:30 przyjazd do Xian. Ta orientalna metropolia pamiętająca czasy starożytne jest znanym ośrodkiem kulturalnym, który służył 13 dynastiom za stolicę i jeszcze dzisiaj posiada ogromną ilość pomników kultury i zabytków. Transfer do hotelu i czas na śniadanie i odświeżenie. Spotkanie z liczącą 2000 lat historią Chin i zwiedzanie Terakotowej Armii. Jeszcze za życia, Pierwszy Cesarz Chin kazał zbudować sobie potężny grób, strzeżony przez tysiące betonowych figur wojowników. Pozostałości odnalezione zostały dopiero w 1974 roku. Dzisiaj kilka tysięcy figur, w 3 halach, jest częściowo zrekonstruowanych i dostępny dla zwiedzających. W drodze powrotnej do Xian zobaczą Państwo małą Pagodę Dzikich Gęsi z VII wieku.
Państwa hotel: Days Inn City Center Xian ***
Państwa pokój: Standard


Dzień 6: Xian – Shanghai (S,O)
Zwiedzanie mających 600 lat murów miejskich. Spacer przez Starówkę, pomiędzy wieżą dzwonniczą i sygnałową. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem do Szanghaju.
Państwa hotel: Jinjiang Inn ***
Państwa pokój: Standard


Dzień 7: Szanghaj (S,O)
Około godziny 8:00 przyjazd do Szanghaju – centrum gospodarczego Chin. Transfer do hotelu i czas na śniadanie i odświeżenie. Spacer wzdłuż znanej promenady (Bund). Podczas zwiedzania miasta zobaczą Państwo obok potężnych drapaczy chmur również stare centrum miasta z herbaciarnią, mostem i Yu Garden. Zwiedzanie fabryki jedwabiu, podczas którego poznają Państwo technologię pozyskiwania nici z kokonów gąsienic. Czas na spacer po ulicy Ninjing Lu, gdzie zaopatrzą się Państwo w pamiątki, z których Chiny słyną.
Państwa hotel: Jinjiang Inn ***
Państwa pokój: Standard


Dzień 8: Szanghaj – Tongli (S,O)
Wycieczka do wioski Tongli, przepięknego starego miasteczka z wieloma kanałami, krętymi uliczkami, ulicznymi straganami i stylowymi dworami z czasów cesarskich, które przyciąga wielu malarzy i w którym średniowieczna architektura zachowała się prawie nienaruszona. Atmosferę miasteczka najlepiej oddadzą odwiedziny w przytulnej herbaciarni lub przejażdżka łódką po kanałach. Na zakończenie zwiedzanie ogrodu głębokich refleksji. Powrót do Szanghaju.

Dzień 9: Szanghaj - Warszawa (S,O)
Zwiedzanie Świątyni Jadeitowego Buddy. Wybudowana została w 1882 roku i należy do najbardziej znanych w Południowych Chinach. Zwiedzanie dzielnicy sztuki Tianzifang. Po południu spacer po Placu Narodowym i zwiedzanie muzeum szanghajskiego. Transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.