loader

Chiny i Tybet

Trasa: Warszawa - Pekin - Przylot do Pekinu - Wielki Mur Chiński - Pekin - Xian - Xining - Lhasa - Golmud - Lhasa - Shigatse - Lhasa - Chengdu

Witamy na szczególnie interesującej wycieczce objazdowej po Chinach i Tybecie. Dzięki nam zobaczycie przepiękne Chiny oraz przejedziecie się tybetańską koleją na "Dach Świata"

 

Grupowa, kategoria 3*/4*

Pakiet świadczeń

  • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych, hotele 4 gwiazdkowe
  • Przeloty liniowe z/do Warszawy
  • Trasa jak opisano, początek w Pekinie i zakończenie Chengdu
  • Przewodnik lokalny i polskojęzyczny pilot
  • Posiłki jak opisano w programie (S=śniadanie; O=obiad; K=kolacja)
  • Wszystkie bilety wstępu według programu
  • Obowiązkowe ubezpieczenie KL i NNW
  • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Dodatkowo płatne:
  • Wiza chińska
  • Napiwki, wydatki własne, upominki itp.

Program wycieczki

11 Dni / 9 Noclegów od/do Warszawa
S = śniadanie, O = obiad, K = kolacja

Dzień 1: Warszawa - Pekin (-)
Wylot z Warszawy do Pekinu z 1 przesiadką lub bez przesiadek.

Dzień 2: Przylot do Pekinu (K)
Powitanie przez lokalnego przewodnika i transfer do hotelu. Czas na pierwszy spacer po deptaku „Qianmendajie.

Dzień 3: Wielki Mur Chiński (S,O,K)
Całodniowa wycieczka do Wielkiego Muru Chińskiego, w pobliżu Badaling. Ta imponująca budowla na granicy z Mongolią ma ponad 6000 km długości. Czas na spacer po tej potężnej budowli. Po obiedzie powrót do Pekinu. Zwiedzanie z zewnątrz kompleksu olimpijskiego z przystankiem na robienie zdjęć.

Dzień 4: Pekin - Xian (S,O)
Po śniadaniu spacer po Placu Tiananmen z wejściem do „Zakazanego miasta", w którym rezydowali cesarzowie dynastii Ming i Qing. Liczne hale, dziedzińce, pawilony, krużganki świadczą o panującym w nim przepychu. Po południu zwiedzanie znanego targu Xiushuijie. To tutaj można kupić dosłownie wszystko, co powstaje w Chinach. Późnym popołudniem transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem do Xian, stolicy prowincji Shaanxi. Ta orientalna metropolia pamiętająca czasy starożytne jest znanym ośrodkiem kulturalnym Chin. Do dzisiaj posiada ogromną ilość pomników kultury i zabytków.

Dzień 5: Xian (S,O)
Około godziny 8:30 przyjazd do Xian i transfer do hotelu. Po śniadaniu wycieczka i zwiedzanie Terakotowej Armii. Dzisiaj kilka tysięcy figur wojowników i koni naturalnej wielkości, uformowanych w szyk bojowy tamtych czasów jest częściowo zrekonstruowanych i dostępny dla zwiedzających. Na koniec zwiedzanie targu ulicznego „Huiminjie", gdzie znajdują się niezliczone stragany z pamiątkami i jedzeniem.

Dzień 6: Xian – Xining - Lhasa (S,O)
Transfer na dworzec i przejazd nowym pociągiem dużych prędkości do Xining (4,5 godz.) W Xining zmiana pociągu i dalsza podróż Qinghai-Express przez Golmud do Lhasa. Piękne krajobrazy płaskowyżu za oknem sprawią, że podróż upłynie szybko i przyjemnie. Nocleg w pociągu.

Dzień 7: Golmud - Lhasa (K)
Niezapomniana podróż koleją na "Dach Świata" jest punktem kulminacyjnym podróży do Tybetu. Odcinek kolei przy przełęczy Tanggula osiąga spektakularną wysokość 5.086 metrów. Około południa dojeżdżają Państwo do stolicy Lhasa (na wysokości 3.500-3.700 m.n.p.m.) i mają czas wolny aby poznać miasto i przyzwyczaić się do wysokości.

Dzień 8: Lhasa (S,O)
Lhasa „Miejsce bogów", położona na wysokości 3.700 m.n.p.m. szczyci się 305 dniami słonecznymi rocznie. W tym dniu rozkoszować się Państwo będą przepychem Pałacu Potala, zimową rezydencją Dalai Lamy. Po południu zwiedzanie klasztoru Jokhang w sercu Lhasa. Bardzo interesujący będzie również spacer szlakiem pielgrzymkowym w najstarszej części miasta. Tutaj również znajduje się świątynia Jokhang, najstarsze i największe sanktuarium w Tybecie.

Dzień 9: Shigatse – Lhasa (S,O)
Odwiedzą Państwo jedyny w Lhasa, mały klasztor żeński, gdzie będą Państwo pod wrażeniem panującego tam porządku i czystości. Na koniec zwiedzanie położonego nieco poza miastem klasztoru Sera. Późnym popołudniem powrót do Lhasa i czas na przechadzkę po uliczkach starego miasta.

Dzień 10: Lhasa – Chengdu (S,O)
Transfer na lotnisko i przelot do Chengdu. Po obiedzie zwiedzanie szerokiej i wąskiej ulicy, na które składają się 3 równoległe ulice ze staroklasycznymi domami, które reprezentują północno-chiński styl budowlany z Hutong. Po renowacji w 2008 roku tutaj koncentruje się życie Chengdu - zwanego stolicą czasu wolnego.

Dzień 11: Chengdu (S,O)
Przed południem zwiedzanie największego w Chinach centrum badań nad Pandami. Na 600 hektarach, specjalnie przystosowanych do życia dla tych zwierząt, żyje 39 osobników tego zagrożonego wyginięciem gatunku. Będą Państwo mieli okazję poznać Pandy z bliska i dowiedzieć się więcej o ich życiu. Transfer na lotnisko i lot powrotny.

Wskazówki

W związku z czasowym przebywaniem na wysokościach powyżej 5000 m. n.p.m. uczestnicy wycieczki powinni być w dobrej kondycji fizycznej.