loader

Bhutan - W krainie Grzmiącego Smoka

Trasa: Paro - Thimphu - Punakha - Paro - klasztor Tygrysie Gniazdo - Paro

Wycieczka do Bhutanu to niepowtarzalna okazja dotrzeć do jednego z najrzadziej odwiedzanych państw świata. Królestwo Bhutanu to tajemnicze miejsce położone pośród strzelistych himalajskich szczytów. Proponowany wyjazd w kompaktowy sposób pokaże najważniejsze atrakcje Bhutanu oraz zapozna z codziennym życiem ludzi grzmotu (Druk Pa) jak nazywają się mieszkańcy tego kraju. Zobaczą Państwo najstarsze świątynie, odwiedzą imponujące Dzongi (warowne klasztory) oraz będą rozkoszować się niesamowitymi widokami i krajobrazami Himalajów pokonując miejscowe doliny i przełęcze.

 

Wycieczka objazdowa Bhutan - W krainie Grzmiącego Smoka

Pakiet świadczeń

  • Wycieczka objazdowa zgodnie z programem
  • Komfortowe transfery w autach z Wi-Fi oraz butelkowaną wodą i chłodnymi ręcznikami
  • Posiłki zgodnie z programem (S = śniadanie, O = obiad, K = kolacja)
  • Lokalny anglojęzyczny przewodnik
  • Bilety wstępu zgodnie z programem
  • Wiza do Bhutanu

Termin podróży

Wycieczka indywidualna, możliwość rozpoczęcia w dowolnym terminie.

Program wycieczki

6 Dni / 5 Noclegów od/do Paro
S = śniadanie, O = obiad, K = kolacja

Dzień 1: Paro – Thimphu (K)
Wcześnie rano przylot na lotnisko Paro w Bhutanie. To jedyne międzynarodowe lotnisko w tym kraju. Ze względu na położenie i specyficzne warunki atmosferyczne większość startów i lądowań na tym lotnisku odbywa się w godzinach porannych. Lotnisko otoczone jest wysokimi na ponad 5000 metrów szczytami Himalajów, co gwarantuje niesamowite widoki podczas przylotu.

Następnie przywitanie przez przewodnika oraz przejazd do stolicy kraju Thimpu. To jedna z najwyżej położonych stolic na całym globie, mieszcząca się na wysokości 2334 metry nad poziomem morza. Thimpu to niewielkie miasto, zamieszkane przez około 100 tyś. osób.

Zakwaterowanie w hoteli. Resztę dnia można przeznaczyć na wypoczynek po podróży lub zwiedzanie Thimpu na własną rękę. Dogodne usytuowanie hotelu w centrum miasta pozwala w ciągu niedługiego spaceru dotrzeć można do najważniejszych miejsc stolicy Bhutanu.

Wieczorem kolacja.
Państwa hotel: Druk ****
Państwa pokój: Deluxe


Dzień 2: Thimphu (S,O,K)
Stołeczne miasto Thimphu jest siedzibą monarchii, najważniejszych instytucji państwowych, jak i zagranicznych ambasad. Ten dzień poświęcimy na poznanie tego miasta oraz zapoznanie się z krajem. Odwiedzimy klasztor Trashi Chhoe Dzong, którego korzenie sięgają XII wieku, Bibliotekę Narodową (zamknięta w weekendy) z imponującą kolekcją buddyjskich dzieł literackich oraz Instytut Zorig Chusum (zamknięty w weekendy). Instytut pełni funkcję szkoły i odbywają się w nim 6-letnie kursy 13 różnych tradycyjnych dziedzin sztuki i rzemiosła.

Obiad w lokalnej restauracji. Po obiedzie odwiedziny jednego z najbardziej znanych zabytków w kraju National Memorial Chorten. To buddyjska stupa wybudowana ku pamięci Króla Druk Gyapo. Następnie przejazd i wizyta przy tak zwanym punkcie Buddy, miejscu gdzie obecnie znajduje się 54-metrowa, wykonana z brązu statua Buddy. Położona jest ona na wzgórzu, z którego rozpościera się panorama na stolicę Bhutanu i okoliczne szczyty.

W ciągu dnia wizyta w Narodowym Muzeum Tkanin, gdzie można poznać wzory i tajniki miejscowej sztuki tkackiej słynącej z niesamowitej jakości. A także w lokalnych sklepach i straganach z rzemiosłem.

Wieczorem kolacja.
Państwa hotel: Druk ****
Państwa pokój: Deluxe


Dzień 3: Thimphu – Punakha (S,O,K)
Po śniadaniu około trzy godzinna podróż przez położoną na wysokości 3088 metrów przełęczy Dochu-la, aż do doliny Punakha. Krótki postój na przełęczy gdzie poza zabytkowymi buddyjskimi chortenami i stupami, znajdują się także liczne flagi modlitewne. Tutaj przy sprzyjającej pogodzie, podziwiać można fantastyczną panoramę Himalajów. Przy bezchmurnym niebie można podziewać okoliczne szczyty wznoszące się ponad 7000 metrów ponad poziom morza, w tym najwyższy szczyt kraju Gangkar Puensum o wysokości 7570 m.

Przyjazd do Punakha i zakwaterowanie w hotelu. Najważniejszym miejscem w dolinie jest majestatyczny, pochodzący z XVII wieku Dzong. To drugi co do wielkości oraz wieku dzong z Bhutanie. Ta imponująca budowla, położona jest malowniczo u zbiegu rwących rzek Pho Chhu i Mo Chhu. Następnie zwiedzanie świątyni Chimi Lhakhang. Świątynia ta, zwana także świątynią płodności, jest szczególnie popularna pośród młodych mieszkańców Bhutanu, którzy składają tu ofiary i modlitwy chcąc w niedługim czasie doczekać się potomków.

Dzień kończy się spacerem po lokalnej wiosce, gdzie można poznać codzienne życie mieszkańców. Wieczorem kolacja.
Państwa hotel: Drubchhu ***
Państwa pokój: Standard


Dzień 4: Punakha – Paro (S,O,K)
Po śniadaniu przejazd przez malownicze, himalajskie doliny do Paro. Po drodze wizyta w Simtokha Dzong. To najstarszy Dzong w całym Bhutanie. Znajduje się w nim obecnie Instytut Języka i Kultury. Dzongi to tradycyjna i unikalna dla Bhutanu i Tybetu zabudowa klasztorna. Są one niejako klasztorami-twierdzami, które z zewnątrz otoczone są wysokimi, masywnymi murami. Wewnątrz kryją zaś cały kompleks klasztorny z licznymi budynkami, krużgankami i dziedzińcami, niezbędny dla funkcjonowania tego miejsca. Po dojeździe do miasta Paro, zakwaterowanie w hotelu oraz obiad.

Po obiedzie zwiedzanie Ta Dzong. Ma on formę okrągłej wieży i został wybudowany na wzgórzu aby brodzić sąsiedni klasztory Rinpung Dzong. Od roku 1968 w Ta Dzong mieści się Muzeum Narodowe Bhutanu, w którym podziewać można kolekcję sztuki i rzemiosła liczącą ponad 3000 egzemplarzy, z których najstarsze pochodzą nawet sprzed 1500 lat. Po wizycie w muzeum spacer i zwiedzanie Rinpung Dzong.

Wieczorem kolacja w hotelu.
Państwa hotel: Mandala ***
Państwa pokój: Standard


Dzień 5: Paro - klasztor Tygrysie Gniazdo - Paro (S,O,K)
Wzmocnieni porannym śniadaniem, ruszamy na około 3-4 godzinną wędrówkę do najsłynniejszego miejsca w całym Bhutanie – klasztoru Taktsang Goemba, zwanego także Tygrysim Gniazdem. Widok na wznoszący się ponad 900 metrów nad dnem doliny Paro, przyczepiony do skały klasztor, to marzenie każdego podróżnika. Wejście do klasztoru poprzedzone jest wspinaczką po licznych schodach. Po drodze znajdują się kawiarnia gdzie można odpocząć i wzmocnić się przed dalszym wejściem. Podczas dalszej części podejścia dotrzemy do miejsca platformy widokowej skąd można podziwiać najlepszy widok na klasztor. Następnie zwiedzanie klasztoru. Wybudowany on został w 1692 roku z inicjatywy króla Tenzina Rabgye. Do dziś wszyscy zwiedzający są pod wrażeniem, kunsztu i techniki budowniczych klasztoru.

Podczas zejścia obiad w lokalnej kawiarni. Następnie przejazd do północnej części doliny Paro i odwiedziny w ruin XVII wiecznego Drukgyel Dzong oraz położonego nieopodal gospodarstwa rolnego, gdzie będzie możliwość spotkania z mieszkańcami. Ostatnim punktem zwiedzania tego dnia jest świątynia Kyichu Lhakhang. To jedna z najstarszych świątyń Bhutanu, której korzenie sięgają VII wieku naszej ery.

Powrót do hotelu i kolacja.
Państwa hotel: Mandala ***
Państwa pokój: Standard


Dzień 6: Paro (S)
Śniadanie w hotelu. To już ostatni dzień niesamowitej wycieczki do Bhutanu. W zależności od wybranego przelotu powrotnego czas na spacer po mieście i spojrzenie na himalajskie szczyty.

Trasfer na lotnsko Paro oraz pożegnane z Buthanem - krajem Grzmiącego Smoka.

Wskazówki

Hotele

Wycieczka dostępna również z zakwaterowaniem w hotelach 5*.

Wydłużony pobyt w Bhutanue

Na indywidualne zapytanie możliwość przedłużenie pobytu w Bhutanie i dłuższego zwiedzania kraju.